Bogdan Okreša Đurić je docent Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike i član Laboratorija za umjetnu inteligenciju aktivnog na navedenom fakultetu.
Bogdan Okreša Đurić je docent Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike i član Laboratorija za umjetnu inteligenciju aktivnog na navedenom fakultetu. Na fakultetu sudjeluje u izvođenju nastave na prijediplomskoj, diplomskoj i poslijediplomskoj razini, iz područja umjetne inteligencije, videoigara, baza podataka i kibersigurnosti. Sudjelovao je kao član tima ili institucionalni voditelj u nizu znanstvenih ili stručnih nacionalnih ili međunarodnih projekata. Autor je ili koautor više od 50 znanstvenih publikacija, najčešće u kontekstu umjetne inteligencije, igrifikacije i semantičkog modeliranja.
Doktorirao je 2018. godine na temu iz područja umjetne inteligencije povezane s videoigrama. Ubrzo proširuje svoj znanstveni i projektni rad i na igrifikaciju, a od akademske godine 2022./2023. aktivno sudjeluje u izvođenju nastave na predmetima vezanim za razvoj videoigara.
Tijekom studija i rada na fakultetu koristi brojne mogućnosti za internacionalizaciju te znanstveno ili stručno usavršavanje i povezivanje na nacionalnoj i međunarodnoj razini, od čega ističe Erasmus boravak na Karl-Franzens sveučilištu u Grazu, AT, Erasmus praksu na Jožef Stefan institutu u Ljubljani, SI, i Elettra Sincrotrone u Trstu, IT, ITEC stipendiju na Centre for Development of Advanced Computing u Noida, IN, te 16-mjesečni znanstveni boravak na Valencian Research Institute for Artificial Intelligence (VRAIN), Universitat Politècnica de València u Valenciji, ES.
Uvod u korištenje umjetne inteligencije u automatiziranom igranju videoigara, s posebnim fokusom na modeliranje ponašanja igrača i praktičnu primjenu AI metoda u razvoju i analizi jednostavnih igara.
Praktičnim primjerima obuhvaćamo odabrane metode umjetne inteligencije i načine njihovog korištenja za generiranje, razvoj ili implementaciju pojedinih dijelova videoigara. Od programskog koda, preko resursa poput zvuka ili grafika...